Radiuses praktikal

Praktikant Radiuses

Radius Machining OÜ peamine tegevusala on allhanketööd kaasaegsetel CNC trei- ja freespinkidel, mis tagavad detailide kõrge kvaliteedi seeriatootmisel.  Ettevõte tegeleb nii metall- ja plastikdetailide tootmise kui ka koostamisega. Firma kaks põhilist ärisuunda on – mehaaniline metallitöötlus ning hüdraulika. 

Radiuse juhtkond teab, et ettevõtte suurim vara on töötajad. Pikaajaline töö ja elukestev õpe on andnud meie töötajatele motivatsiooni ja kindluse kasvada koos meiega ning jõuda oma isikliku ja ametialase kõrgtasemeni.

See mõtteviis on andnud Radiusele võimaluse võtta vastu uusi projekte, mis nõuavad kõrge kvalifikatsiooniga inimesi meie ettevõtte kõikidel tasanditel.

Ettevõtte soov on toetada ja populariseerida masinaehituse eriala ning innustada selle teekonna valinud tudengeid. Masinaehitus areneb jõudsalt ja tegemist on ülimalt digitaalse ning automatiseeritud valdkonnaga, kus inseneril on võimalus oma loovust näidata ja läbi selle reaalselt luua midagi, mis on vajalik.

Tallinna Tehnikakõrgkooliga on Radius teinud koostööd viimased kolm aastat andes välja 1500€ suurust stipendiumi.

 

2021 aasta aprillis on Radiuse Peetri tehases praktikal kolm noormeest, kellest igaüks võib saada Radius Tiimi liikmeks. Esitasime nendele mõned küsimused.

* Gert käib Tallinna Tööstushariduskeskuses ja õpib seal CNC freespingi operaatori eriala. Radiuse valis ta praktika tegemise kohaks seepärast, et seda soovitas tema eelmine tööandja, kes ise oli varasemalt Radiusest erinevaid detaile tellinud. Olnud tehtud töö ja kvaliteediga rahul julges tööandja seda kohta soovitada. Samuti andis praktikakoha osas head nõu ja soovitusi Tallinna Tööstushariduskeskuse õpetaja.

Gert oleks väga rõõmus, kui ta saaks pärast praktikat firmasse tööle jääda. Noormees peab oluliseks toredat seltskonda ning keskkonda sisse elamise kiirust. Kuna koolis saab õppida, aga tehases õpitut rakendada julgeb Gert väita, et nüüd saab ta päriselt aru kuidas töötegemine sellisel ametialal käib. Talle meeldiks CNC freespingi operaatori huvitav töö.

Vaadates tulevikku püüab Gert nüüd eriti tublisti edasi õppida, et käesoleval suvel eriala paber kätte saada ning võimalusel jätkata Radiuses juba päris töötajana.

 

* Teine praktikant Andrei õpib CNC treipingi operaatoriks Tallinna Lasnamäe Mehaanikakoolis. Radiuses on ta praktikal, kuna see oli tema esimene ja ainus pakkumine, mis tunduski õige ja sobivat. Küsimusele, kas Radius võiks olla tulevikus ka töökohaks vastas Andrei, et võimalus selleks on täitsa olemas.

 

* Kolmas praktikant on Andre, kes samuti õpib Tallinna Tööstushariduskeskuses kolmandal kursusel APJ Metallilõikepinkide operaatoriks.

Praktikakohaks valis tema Radiuse firma selle viimaste aastate edukuse poolest. Andre usub, et siit saab ta väga heal tasemel väljaõppe edaspidiseks ning boonusena asub Radiuse Peetri tehas ka tema kodu lähedal.

Küsimusele, kas praktika lõppedes näeksid ennast Radiuses töötamas, vastas Andre, et võimaluse tekkimisel tahaks ta hea meelega jääda ka edaspidi tehasesse tööle. Põhjused selleks on selged ja lihtsad, sest töökoht on meeldiv, seltskond on väga sõbralik ja abivalmis. Praktikandina küsimusi esitades vastatakse talle alati konkreetselt ja arusaadavalt. Radiuse pragused töötajad on samuti Andre kiiresti omaks võtnud, mis pole noormehele üksikut tunnet lasknud tekitanud.

Andrele meeldib ka see, et töö ja tellimused on erinevad ehk tegemist pole masstoodanguga vaid kogu aeg on midagi vahelduvat. Andre on väga rahul Radiuse praktikakohaga.

 

Radius Machiningu tegevjuht Ahti Talts on ütelnud: "Oluliseks ning määravaks peame tahet ja võimekust tuua ja ka luua meie sektorisse ise uusi talente. Seda siis kas läbi eeskuju või miks mitte ka tööandja rollis."

Ettevõtte soov on toetada ja populariseerida masinaehituse eriala ning innustada selle teekonna valinud tudengeid. Masinaehitus areneb jõudsalt ja tegemist on ülimalt digitaalse ning automatiseeritud valdkonnaga, kus inseneril on võimalus oma loovust näidata ja läbi selle reaalselt luua midagi, mis on vajalik.

 

Infot ettevõtte tegemiste kohta ja kontaktid leiate meie kodulehelt: www.radius.ee

Samuti saab meid jälgida sotsiaalmeedias: FB