Ajalugu

Radius Machining OÜ sai alguse turunõudlusest: valdkonnas tegutsevad ettevõtted ei suutnud klientide tellimusi piisavalt kiiresti ega ka soovitud mahus täita.

Alustati täiesti nullist, esimene töötlemiskeskus pandi üles väikesesse garaaži Viimsis.

2003
Stardijoon

Aasta 2003 tähistab stardijoont: loodi Radius OÜ.

Majandus arenes sel perioodil kiiresti ning klientide vajadused kasvasid koos sellega. Valdkonna ettevõtete jaoks võtmetähtsusega turuks kujunes Soome: sealsetelt klientidelt tuli know-how, see oli ka üks põhilisi masina ehituse sektori turge, kuhu oma toodangut müüdi. Nõudluse hüppeline kasv avas tee ka Radius OÜ-le, ettevõte asus vahendama Soome ettevõtete treimise ja freesimise tellimusi Baltikumi ja Soome vahel.

2005
Kasvamine koos klientidega

Radiuse äriloogika keskmes on olnud alati klient, nii on ka ettevõtte areng otseselt klientide vajadustega seotud olnud. Kasvati ja laieneti koos klientidega ning tänu erinevatest valdkondadest tulnud tellimustele elati üle ka majanduslanguse aastad 2008–2009.

 

2010
Kolimine Kiili tehasesse

2010. aastal lükkas Radius Machining sisse järgmise käigu. Mahtude suurenemine viis loogilise sammuna tootmise kolimise Kiili: käibekõver hakkas tõusma, investeeriti uutesse töötlemiskeskustesse, igal aastal lisandus kuni 5 töötajat.

Radius Machiningu tänasest seadmepargist on suur osa ostetud just sel kasvuperioodil. Kuigi tööpinkide valik sõltus klientide vajadustest, peeti ka silmas, et seadmed oleksid piisavalt universaalsed, katmaks erinevaid valdkondi ning oleksid sobivad ka suuremate seeriate tootmiseks. Täna kuuluvad Radius Machiningu klientide hulka ettevõtted auto- ja energeetikatööstusest, olulised valdkonnad on meditsiinitehnoloogia, elektroonika, ehitus, robootika ning tööstuslikud köögid.

 

2014
Radius Space

Radiuse ettevõtete gruppi lisandus aastal 2014 Radius Space eesmärgiga toetada kõrgtehnoloogilisi projekte. Üsna vähesed teavad, et Radius on Estcube’i sarnaseid projekte teinud üle kümne, viimane enam kõneainet pakkunud projekt oli TTÜ100 satelliit.

Komponentide tootmine ning prototüüpide väljatöötamine pole küll Radiuse põhifookus, kuid ettevõttel on võimekus tegeleda ka väga keerukate tehnoloogiatega. Ühe suurema projektina saab välja tuua ICEEYE: satelliitidelt jälgitakse jää liikumist ja laevakaptenitele jagatakse infot, kust on kõige optimaalsem järgmisse sadamasse liikuda vältimaks jääga kokkupõrget. Samuti on Radius oma õla alla pannud näiteks tudengivormelile, mida toetatakse nõu ja jõuga.

 

2016
Kolimine Peetri tehasesse

Viie aastaga jäid Kiili tootmishoone seinad Radus Machiningule kitsaks ning aastal 2016. aasta lõpus koliti tootmine Tallinna vahetusse lähedusse Sära teele. Radiuse tootmiskeskkonnas toimus väga suur muudatus – kogu tootmine alates toormaterjalide logistikast kuni tootmise jälgimise ja kvaliteedikontrollini mõeldi läbi. Et „kodu“ korda ja kõik sujuvalt tootmises toimima saada, kulus ligi aastajagu tööd.

Radius usub, et ettevõttele ei anna nägu mingi konkreetne freesitud või treitud detail, vaid oma töötajad. Ja Radiusel on põhjust enda üle uhkust tunda: inimesed tulevad ja reeglina ka jäävad. Täna täieneb Radius Machining pigem kontoripoolelt – juurde on vaja inimesi, kes suhtleksid klientidega, et liikuda keerukamate projektide poole, (et kasvatada ettevõtte poolt pakutavat lisandväärtust veelgi kõrgemale tasemele) muuta tootmist veelgi efektiivsemaks. Väikese ettevõttena ollakse paindlikud, töötajad saavad rohkem otsustada, aga ka vastutada.
 

2017
Uus kaubamärk

Aastal 2017 toodi turule Radius Hydraulics kaubamärk, mille käive tõusis esimese aastaga ligi 1,15 miljoni euroni. Piltlikult öeldes ei olnud vaja uuele suunale esimest käiku sisse lülitada, vaid käik oli juba sees. Olemasolevate klientide sai nüüd pakkuda senisest enam, lisandus ka täiesti uusi kliente.

Täna näeb Radius hüdraulika suunas suurt arengupotentsiaali, mahud on kasvanud. Ettevõte on hakanud ette valmistama suurt sammu tulevikku: toota ja koostada originaalseadmete valmistajatele hüdraulika ja pneumaatika komponente ning sõlmi.

 

2018
Radiuse uus identiteet ja käibekasv

Jõuti lõpusirgele visuaalse identiteedi muudatustega. Kasutusele võeti uus logo, uute värvide ja värske väljanägemisega. Oma uut identiteeti luues oli kõige olulisem see, et ei erineks niivõrd vanast, vaid oleks selle uuem ja kaasaegsem versioon.

2018. aasta lõppes Radiuse jaoks nii nagu sai 2017. aasta lõpus plaanitud - jõuti esmakordselt 6.0m eurose käibeni. Alusteti ettevalmistustega, et teha 2019. aasta kevadel tõsisem samm kogu ettevõtte spetsialiseerumisele – toota ja koostada originaalseadmete valmistajatele ka hüdraulika komponente ning -sõlmi.

 

2019
Arengupotentsiaal

Radius näeb hüdraulika suunal suurt arengupotentsiaali, mahud on kasvanud. Oleme hakanud ette valmistama suurt sammu tulevikku, et asuda tootma ja koostama originaalseadmete valmistajatele hüdraulika ja pneumaatika komponente ning sõlmi.

2020
Radius Grupi moodustamine

Radius on arengu etapis, et moodustada kontsernis kolm erinevat, kuid samas üksteist toetavat äriüksust.

Nende äriüksuste sünergia võimaldab meil teenindada oma kliente pikaajalise CNC-töötlemise ja hüdrosüsteemide oskusteabega ning sellest tekkivate lahendustega.

RM

 

Radius_history_cnc_milling_machine